Imam 33 god.,vadio sam krv i holesterol mi je 6,61, trigliceridi 4,03, s-hdl 0,99, ostalo je u granicama.
    Šta da radim?

    Odgovoreno: 11. 10. 2008.
    • Poštovani, Vrednosti lipida koje ste napisali zahtevaju pre svega sprovođenje odgovarajuće dijete. Ukoliko se na taj način ne postignu ciljne vrednosti, hol. ispod 5 i trigliceridi ispod 2mmol/l, potrebno je započeti i terapiju lekovima, u zavisnosti od godina starosti i prisustva drugih faktora rizika (šećerna bolest, hipertenzija, pušenje, fizička neaktivnost i dr.) ass.dr Milena Velojić Golubović