Moja dijagnoza posle urađenog scintigrama je: Struma diffusa gr. II et nodosa gl. thtreoideae, a neki od simptoma su: nagle promene raspoloženja, razdražljivost, pospanost, smanjen apetit, a često mi otiču noge, onda nadutost stomaka i sl. i na konzilijumu su mi rekli da je neophodna hirurška intervencija... a pošto imam samo 25 god, zanima me da li ću imati nekakvih posledica posle operacije, da li će se to odraziti na rađanje dece jednog dana, pošto još uvek nisam imala priliku za to i slično...
    Nadam se da ću uskoro dobiti odgovor,
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 04. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Potrebno je proceniti funkciju štitaste žlezde i ukoliko je ona normalne ne postoje nikakva ograničenja u pogledu trudnoće. Ukoliko nodusi stvaraju probleme svojom veličinom rešenje je hirurška intervencija. Ako se ukloni cela žlezda potrebna je nadoknada hormona doživotno i sa dobrom terapijom ne bi trebalo da bude problema sa trudnoćom.
      ass.dr Milena Velojić Golubović