Već sam pisala o tome da je mom momku tri puta izmeren šećer natašte 6.2 i evo napokon je odradio OGGT test. Moram prvo da napomenem da su mu krv vadili iz prsta (rekli su da može tako), jer on skoro redovno padne u nesvest kada vadi krv (valjda fobija ili šta već).
    Piše da je uzorak: serum, Metoda: heksokinaza (ako je ovo bitno) Nalaz je sledeći: Glukoza natašte: 5,6 (4,2-6,4) Glukoza 60 min: 6,8 Glukoza 120 min: 7,1 Glukoza 180 min: 3,9. Još samo da kažem da ovo 60 min, je bilo po mom merenju negde oko 75, nešto su malo pomerili, a posle je bilo sve tačno (valjda su bili malo zaboravili na njega ).
    Molim Vas za komentar ovog nalaza, ima diabetičare u porodici (baka, ujak, tetka), pa mi je važno Vaše stručno mišljenje.
    Još jednom hvala