Poštovana,
    Imam 30 godina i već 10 godina imam probleme sa štitastom žlezdom. Hipertiroza. Sedam godina sam i braku i nemam dete, nikada nisam ostala u drugom stanju. Doktor mi predlaže da uradim terapiju sa radioaktivnim jodom, a ja se plašim, jer ne znam kakve posledice ostavlja. Čula sam da to rade ženama koje su već rodile.
    Volela bih da čujem Vaše mišljenje.
    Hvala

    Odgovoreno: 04. 10. 2008.
    • Poštovana Ukoliko se lekovima ne postigne potpuno izlečenje hipertireoze u periodu od dve godine, potrebno je preduzeti druge oblike lečenja od kojij je jedna i terapijska doza radioaktivnog joda. Sigurno je da trudnoća nije poželjna izvesno vreme posle ove terapije. O detaljima se konsultujte sa specijalistom niklearne medicine i ginekologom ass.dr Milena Velojić Golubović