Prvi put sam kontrolisao trigliceride u krvi i rezultat je bio \"Hi\", komentar je bio da aparat ne može da izmeri. Šta to znači koliko su visoki i koliki je rizik.
    Hvala

    Odgovoreno: 11. 10. 2008.
    • Potovani, Preporučene vrednosti triglicerida u krvi su ispod 2mmol/l. Vrednosti koje Vas aparat pokazuje su sigurno prilično visoke, i svaki od aparata različito prikazuje vrednost HI. U svakom slučaju zahteva da se urade analize u nokoj od biohemijskih laboratorija i na osnovu toga započne terapija, pre svega dijetom, ali i odgovarajućim lekovima. ass.dr Milena Velojić Golubović