Poštovana,
    Kako moja 13-ogodišnja kći boluje od teške Fridrihove ataksije i u vezi sa tim određeni procenat pacijenata dobija između ostalog i dijabetes pratimo njeno stanje u tom pogledu. Nivo šećera je na gornjoj granici dozvoljenog - od 5 do 5,8.
    Moje pitanje: naš pedijatar nam je rekao da kada dajemo krv za laboratorijska ispitivanja - 2 dana pre toga da devojčica ne jede ničta slatko. Tako i činimo, ali sam u dilemi da li je to ispravna metoda! Da li tako treba i da li su takvi nalazi validni?
    Pozdrav.