Poštovani,
    pre dve nedelje mi je natekao donji deo vrata i uradila sam testove na TSH,T3 i T4 koji nisu u granicama normala. Endokrinolog mi je po svim simptomima i nalazima ustanovio hipertireozu. Pijem lekove 2 nedelje, tiasta i propranolol, više mi nije natečeno, ali sam danas uradila UZ štitne žlezde i nalaz je: oba rešnja štitaste žlezde su pravilnog oblika i veličine, grublje eho strukture. U desnom režnju vidi se jasno ograničen nodus prečnika oko 8mm. U levom rečnju se ne vidi formiran nodus. Istimus nije proširen, homogene je eho strukture.
    Zanima me Vaše mišljenje o tome koliko je sve to opasno i kakva je procedura lečenja.
    Hvala

    Odgovoreno: 27. 09. 2008.
    • Poštovana, Terapija hipertireoze lekovima je uglavnom veoma uspešna, ako se sprovodi u odgovarajućoj dozi i dovoljno dugo, te je nophodna stalna kontrola endokrinologa dok traje lečenje. Ultrazvučni nalaz u toku lečenja hipertireoze se može vremenom menjati, ukazujući na uspešnost lečenja. ass.dr Milena Velojić Golubović