Poštovanje,
    Moja majka ima čvoriće na štitnoj žlezdi. Obišli smo mnogo lekara i na Zlatiboru i u Crnoj Gori. Svaki priča svoju priču. Jedni kažu da treba da se operiše (da se skidaju čvorići), drugi pak kažu da nema potrebe.
    Volela bih da mi posavetujete koji je doktor, ovde u Beogradu, najbolji iz ove oblasti. Kome možemo da se obratimo i na kraju krajeva, ako treba i da se moja mama operiše u dobrim uslovima.
    Unapred hvala,
    S poštovanjem,
    Viktorija

    Odgovoreno: 27. 09. 2008.
    • Poštovana, Terapija nodusa,čvorova, štitaste žlezde lekovima nije moguća. U zavisnosti od njihove veličine i smetnji koje lokalno stvaraju, jedino rešenje je hirurška intervencija. Neophodno je uraditi hormonske analize vezane za štitastu žlezdu radi procene njene funkcije. ass.dr Milena Velojić Golubović