Poštovani,
    moj sin (star 22 godine) je počeo relativno naglo da gubi težinu. Visok je 178 cm, a sada je težak 65 kg. Pre šest meseci imao je oko 80 kg. Krvna slika mu je OK. Nema bolova. Laboratorijski nalaz krvi i biohemiske analize pokazuju da se sve kreće unutar dozvoljenih granica. Pritisak 130/80. Ono što iskače iz normale je glukoza 16.02 i holesterol 9.93. Ima apetit, ali ne jede neumereno, niti masnu hranu.
    Da li ove vrednosti koje tako iskaču iz tolerantnih granica mogu biti greška ili je to ozbiljan problem?
    Pozdrav

    Odgovoreno: 23. 09. 2008.
    • Poštovani,
      Ukoliko su vrednosti glikemije 16,2mmol/l sigurno je da postoji ozbiljan problem sa regulacijom šećera u krvi, odnosno šećerna bolest. Obavezno hitno ponoviti vrednosti šećera u krvi i javiti se lekaru radi započinjanja terapije šećerne bolesti. Vrednosti holesterola kao i nagli gubitak telesne težine se uklapaju u neregulisanu šećernu bolest.
      ass.dr Milena Velojić Golubović