Imam 24 god. Manje od godinu dana sam pila Tiastat zbog autoimunogene hipertireoze. Već više od godinu dana sam u remisiji da bih na poslednjoj kontroli dobila sledeće nalaze:  ft 3 na gornjoj granici, ft 4 u redu, tsh 0.009. Doktorica planira terapiju radioaktivnim jodom.
    Zanima me Vaše mišljenje o terapiji zato što sam želela trudnoću i šta bi se desilo da se ona ipak dogodi pre terapije, a zanima me i to koliko posle te terapije trebe da prođe da bi trudnoća bila bezbedna za plod?

    Odgovoreno: 21. 09. 2008.
    • Poštovana,
      Mislim da je terapija hipertireoze lekovima rano prekinuta. Vrednosti hormona govore u prilog nestabilne remisije i mogućnosti ponovne pojave bolesti, tako da ima smisla razmišljati i o terapijskoj dozi J 131. Trudnoća sigurno ne bi bila poželjna najmanje godinu dana nakon terapije.
      ass.dr Milena Velojić Golubović