Dijabetičar sam 7 godina, zadnjih godinu dana sam uspeo da stabilizujem šećer u normalu oko 100, ali kad sam prestao pušiti ugojio sam se 20 kilograma i sada me već 3 nedelje boli desni taban i srednji prst u zglobu .
    Da li je to posledica dijabetesa ili preterane težine, imam 43 g, 180cm visina, 263 pound.
    Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 21. 09. 2008.
    • Poštovani, Regulacija telesne težine je je dan od stubova tersapije šećerne bolesti. Dobijanje telesne težine može samo povećati probleme sa dijabetom, ali i sa drugim sistemima, srce, zglobovi, krvni sudovi. Šećerna bolest povećava rizik od nastanka drugih bolesti, pre svega kardiovaskularnih. Potrudite se da regulišete svoju težinu i skinete višak kilograma ass.dr Milena Velojić Golubović