Imam 30 godina i nedavno mi je dijagnosticiran Hashimotov sindrom. Funkcije štitne žlezde su za sada očuvane, ali je nivo antitela 5 puta veći od dozvoljene vrednosti. Uz to je na ultrazvučnom pregledu ustanovljeno da je sama žlezda granične veličine i nehomogene strukture.
    Pošto tek sada planiram porodicu, zanima me da li i na koji način ovaj poremecaj utiče na razvoj ploda u trudnoći, kao i kako se postupa u slučaju trudnoće ukoliko se javi poremećaj funkcija žlezde.
    Unapred hvala!!!