Pojavio mi se pečat bez kose na glavi. Nakon urađenih testova rezultati su sledeci: t3 je 2.0 nmol/L (1.10-2.60), t4 je 101 nmol/L (58-161), TSH ultra je 1.22 mikroIU/ml (0.40-4), TgAt je <5.0 IU/ml (0-40) i Feritin je 26.8 ng/ml (15-150).
    Da li neko može da protumači i pojasni ovo?

    Odgovoreno: 15. 09. 2008.
    • Poštovana,
      Vrednosti urađenih analiza su u granicama referentnih vrednosti, tako da štitasta žlezda nije uzrok Vaših problema. Najčešći uzrok takvom opadanju kose je postojanje nekog žarista, odnosno infekcije (kvaran zub i slično) te ispitivanje treba sprovesti u tom pravcu.
      ass.dr Milena Velojić Golubović