Postovana, zbog stalnog osecaja hladnoce neko mi je preporucio da proverim hormone stitne zlezede i rezultati su T4- 73,7 i TSH- 24,9. Kako nisam ocekivala da nesto nece biti u redu uradila sam samo to, pa me interesuje sta jos treba da uradim da bi se videlo u cemu je problem i koliko je ozbiljno ovo uvecanje TSH. Unapred hvala

    Odgovoreno: 13. 09. 2008.
    • Poštovana. Ukoliko bi prihvatili ove rezultate kao tačne i u skladu sa tegobama koje imate, radi se o smanjenju funkcije štitaste žlezde sto zahteva terapiju, odnosno nadoknadu hormona štitaste žlezde. Obratite se Vasem endokrinogu radi započinjanja terapije i određivanja doze leka. ass.dr Milena Velojić Golubović