Skoro sam napunila 25 god neko bi rekao fine i mlade godine, ali ovakav zivot nikom ne bih pozelela. Krajem 2006.god dijagnostifikovan mi je Hockinov limfom i sa tom bolescu borila sam se vise od 2 godine, primivsi 6 ciklusa hemioterapija i 2x20 terapija zracenja. Odmah nakon sto sam sa tim zavrsila prestao mi je ciklus i na pregledu kod ginekologa uputili su me da sacekam, jer to moze biti normalna pojava nakon lecenja. Medjutim, pocela sam naglo da se gojim i na UZ vrata utvrdjeno je da imam uvecanu stitnu zlezdu. Nakon uradjenih analiza prepisali su mi Eutyrox prvo od 100mg, zatim od 75mg, a sada pijem naizmenicno od 75 i od 50 svaki drugi dan. Ciklus mi se nije vratio, pa mi je dato da pijem cycloproginova, medjutim nakon 6 meseci moj TSH iznosi 0,002, (nisam se prevarila oko broja), Estradiol 18.97, LH 35.33, FSH 71.86, Progesteron 1.06, Testosteron 0.74 i Prolaktin 423. Jedno objasnjenje koje sam dobila od svog endokrinologa jeste da cu cycloproginovu morati da pijem do svoje 40-te, ali ne razumem zasto i kakvi su ovi moji rezutltati? Da li to znaci da necu imati decu? Molim Vas da mi odgovorite

    Odgovoreno: 13. 09. 2008.
    • Poštovana, Na žalost hemio i zračna terapija mogu imati prolazne, ali i trajne posledice na pojedine endokrine žlezde. Doza Euthyrox se koriguje prema nalazu hormona i Vašem opštem stanju. Oko mogućnosti začeća i trudnoće morate potražiti mišljenje i savet Vašeg ginekologa. ass.dr Milena Velojić Golubović