Imam 39 god. Rezultati analiza: T3-2.68,T4-128.7, TSH-11.572, kalcijum-2.32, neorganski fosfati-1.07, kalijum-s-3.60. EHO stitne pokazuje da u levom delu imam polinoduse razlicite eho strukture, nejasno definisani,..Imam simptome preteranog umaranja, stezanja u predelu stitne zlezde, oticanje nogu, naglo sam dobila na kilazi ,6 kg. za mesec dana i pored toga sto sam vrlo malo jela. Pre mesec dana sam imala laparoskopsku operaciju zucne kese,..Molim Vas za Vase strucno misljenje u vezi lecenja,... Unapred hvala na odgovoru, Biljana - Kraljevo

    Odgovoreno: 13. 09. 2008.
    • Poštovana, Rezultati analiza hormona se ne uklapaju, odnosno normalne su vrednosti T3 i T4, a visok TSH, pa bi najbolje bilo ponoviti analze. Čvorići štitaste žlezde se ne leče ukoliko je njena funkcija normalna, a ukoliko svojom veličinom stvaraju probleme jedina mogućnost terapije je hirurška intervencija. ass.dr Milena Velojić Golubović