Od puberteta su počele da mi rastu dlačice oko bradavica, po desetak jakih i tamnih. Takođe, imam i pojačanu maljavost ispod pazuha. Na drugim delovima tela je sve normalno. Da li to može ukazivati na neki hormonalni poremećaj? Imam 30 godina i 2 godine pokušavam da ostanem u drugom stanju. Hvala unapred

    Odgovoreno: 13. 09. 2008.
    • Poštovana, Problem pojačane maljavosti kod žena je veoma čest u našem podneblju, i obično ne postoji nikakav poseban razlog, odnosno oboljenje. Verovatno je to i kod Vas slučaj, imajući u vidu kako opisujete promene. Ukoliko postoji problem sa začećem, on zaslužuje pažnju i neophodno je kompletno hormonsko ispitivanje. Obratitet se Vašem ginekologu i endokrinologu. ass.dr Milena Velojić Golubović