Poštovani dr, molim Vas da mi date svoje mišljenje i preporuku o mogućoj terapiji prema slijedećem nalazu MR hipofize: Sela normalne veličine intaktna, bez ekspanzivnih promjena. Unutar lijevog aspekta parenhima hipofize minorna T1W hiposignalna lezija dijametara 0,28cm-mocroadenoma. Infudibulum u srednjoj liniji, normalne morfologije. Prisutan normalan T1 hipersignal neurohipofize. Para i supraselarne strukture normalne morfologije. Ja sam na terapiji bromergonom, ali molim Vas da mi date svoje mišljenje o terapiji! Unaprijed hvala na Vašem odgovoru.

    Odgovoreno: 13. 09. 2008.
    • Poštovana, Akao ste terapiju bromergonom započeli pre ovog snimanja iz nekog razloga, možete nastaviti sa terapijom. Ako nije bilo prethodne terapiji, neophodno je napraviti hormonsko ispitivanje hipofize pa tek onda se odlučiti za terapiju. inače mikroadenomi te veličine ukoliko nisu hormonski aktivni obično ne preve nikakve tegobe i ne zahtevaju terapiju već samo pracenje ass.dr Milena Velojić Golubović

Komentari na pitanje: #10291

    • Nikodima Nikodima 26. 11. 2023.

      Mg rezonanca naod i mislenje: Lezija zadnjeg roga medija nog meniskusa, sa ekstenzijom na femoralna artikulaciona površina, kao i vidljiv intermeniskal o linearna hipersignal bez ekstenzijom na artikulacionom površinom.

      Može li tumačenje i dali se radi o pucanju meniskusa i dali je potreban hirurški tretman?

    • Poštovanje, patim od sada već svakodnevnih migrena u glavobolja, lečim se bezuspešno već 7 godina. Nema koji neurolog nije digao ruke od mene. S obzirom na jaku kliničku sliku, terapijsku rezistenciju, u smislu 85. dan migrene, urađena mi je magnetna rezonanca hipofize i uočena promena u prednjem režnju od 4 mm. Lekari tvrde da to nije uzrok glavobolja. Treba da uradim i hormone, ako je to ok, imate li savet šta dalje? Nema šta nisam probala, od alternativne, do zvanične medicine. Da li ta promena može izazvati svakodnevne migrene, glavobolje, šta god? Situacija je sve gora i gora, endokrinolog i dalje tvrdi da to nije uzrok. Svakog dana su bolovi u glavi nepodnošljivi. Molim da odgovorite. Hvala

    • Poštovanje, imam isti slučaj koji je opisan u pitanju #10291. Otkriven mi je nefunkcionalni mikroadenom hipofize dimenzija 6.1x6.7x4.7 mm. Već godinu dana imam intenzivne glavobolje, praćene trnjenjem u temenu glave i vilice. Bol se neretko premešta i u drugim delovima glave. Terapija sa analgeticima nije pomogla. Lekari kažu da nije sigurno da li pojava mikroadenoma izaziva glavobolju. Zanima me Vaše mišljenje u vezi ovoga. Da li je moguće da je mikroadenom ovih dimenzija uzrok glavobolja i koja terapija bi mogla da se uzme u obzir? Hvala unapred.

    • Poštovanje, patim od sada već svakodn vnih migrena u glavobolja, lečim se bezuspešno već 5 godina, nema koji neurolog nije digao ruke od mene. Sobzirom na jaku kliničku sliku, terapijsku rezistenciju, u smislu 85. dan migrene, urađena mi je magnetna rezonanca hipofize i uočena promena u prednjem režnju od 4 mm. Lekari tvrde da to nije uzrok glavobolja. Treba da uradim i hormone, ako je to ok, imate li savet šta dalje? Nema šta nisam probala, od alternativne do zvanične medicine. Da li ta promena može izazvati svakodnevne migrene, glavobolje, šta god? Hvala