Postovana Dr Velojic-Golubovic, moja mama odskora ima problema sa stitnom zlezdom. Na kontroli je pokazalo da je zlezda normalno pasivna, radi na granici, proizvodi toliko hormona koliko njoj treba, ali ima kvrge, sto znaci da polako ti delovi ne funkcionisu. Uz to ima povecan pritisak 160/140 koji se ne smanjuje i ako uzima lekove. Molim Vas za misljenje sta treba raditi. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 13. 09. 2008.
    • Poštovana, Kako opisujete kod Vaše majke ne postoji problem sa štitastom žlezdom. Nodusi, odnosno čvorovi i ako postoje obično ne prave probleme ukoliko je funkcija u redu i ako nisu suvise veliki. Terapija krvnog pritiska je posebna priča, mora se sprovoditi redovno, odgovarajućim lekovima i u potrebnoj dozi. ass.dr Milena Velojic Golubović