Ukratko, od proslog oktobra su se pojavili simptomi poput povisenog pritiska (140/100), lupanje i ubrzan rad srca, trnjenje usana, ruku, nogu uz drhtanje i nedostatak vazduha.. Obavljeni su pregledi koji su tad pokazali da je mala doza coxacki virusa (IgG 146,9,r.v.<100) prosla kroz stitnu z. i izazvala hashimoto tieoiditis. Od lekova sam pila 1/4 propranolola i 1.5 mg. bromazepama i vitamin B kompleks. Na momenat je i gvozdje palo, pa sam pila i legofer. Vremenom su neki simptomi, poput malaksalosti nestali, ali neki su jos uvek prisutni. Sto se sada prepisuje tzv.anaksioznosti. Zbog toga sam pre par meseci dobila lek ksalol (2x0,25mg). Medjutim i pored toga desava se da ne mogu normalno da udahnem vazduh (zbog cega osecam nelagodnost u grudima, blaga probadanja u grudima (sto po recima lekara moze biti i zbog male kile na zelucusa leve strane) i nepestalno igranje misica po citavom telu. Sto se tice endokrinoloskog pregleda hormoni su uredu (T3,T4,TSH),ali antitela su povecana(45,8,r.v <12). Sada pokusavam sa homeopatskim granulicama,tj.perlicama,ali.. Molim Vas za misljenje i sta dalje?

    Odgovoreno: 31. 08. 2008.
    • Poštovana, sigurno je da štitasta žlezda i njena funkcija nisu razlog bilo kakvih Vaših tegoba. Kako opisujete simptome koje osećate, verovatno ne postoji neki ozbiljniji organski uzrok. Možda se radi o premoru, napetosti, postojanju nekih problema u okruženju. Nastavite sa propisanom terapijom. ass.dr Milena Velojić Golubović