Imamo problem sa decom iz ulice koji maltretirajue moje dete. Naime, taj brani par imaju troje dece, sina, cerku i jos jednu cerku od 5 godina kao i moja cerka, roditelji nemaju vremena za njih i cuva ih stara baka koja ne razgovara vec jako dugo sa nasom bakom. Oni se udruze i mojoj cerci govore kako je debela ruzna, da ako hoce da se igra sa njima mora da uradi to i to, cak su je naterali da skine ves. Pritom nama ne zeli da prizna jer se plasi da nece da se igraju sa njom. Jako sam zabrinuta za svoje dete.

    Odgovoreno: 22. 09. 2020.
    • Ne treba da podrzavate to sto neko dete maltretira samo da ne bi ostala sama. Neka i bude sama neko vreme, dok ne nadje novo drustvo. Na ovaj nacin ona moze da razume da zivot tako funkcionise, da ce je neko prihvatiti samo ako je poslusna. Lepo joj objasnite da to drugarstvo nije, da ona zasluzuje bolje drustvo koje je nece terati nista na silu. To joj moze napraviti kasnije problem u partnerskim odnosima, na poslu, itd. Jer ce isto postupati.

Komentari na pitanje: #173281