1. Lekovi za adhd sindrom kod dece

    Pitanje broj: #51319

    Detetu starom 8 godina je konstatovano da ima adhd. Dat joj je lek Concerta i Bromazepan 1. 5 mg. Ja lično imam utisak da je ovaj lek jos vise čini nervoznom, jer ona kida svoje prste, nokte, ljuta je na sve, čak joj i muzika smeta sto inače bez leka nije tako. Ide u muzičku školu i vrlo je uspešna u tome.
    Da li taj lek treba da se daje u takvim okolnostima?
    Da li postoji neki drugi lek koji se daje deci sa adhd sindromom?
    Kojoj ustanovi mogu da se obratim za mišljenje?

    Odgovoreno: 07. 02. 2010.

Komentari na pitanje: #51319

    • I ja imam dete so autizam sidrom ili kako to rjeciti moe dete ima 4 godina u avgust polni 5 godina, jos ni govara mama ili tata sa sve uradio svi analiza sve je okej. Ide u specijalnu shkolo. Pedijatar, psiholog i dr ima li nekog nesta sta da mi kaze u ovum situacinu? hfala unapred

    • I ja imam dete koji sa tri godine jedva pet, sest reci govorio. Nisam znala gde da se okrenem. Samo sam bila u panici i da nesto nece biti uredu. Nijedan lekar mi nije govorio da detetu trebaju aktivne vezbe. Igro slucaja sam saznala za jednog psihologa koji radi sa decom koji kasne u razvoju, ili imaju bilo kakav disharmonican razvoj. Vodila sam ga tri puta nedeljno i kod logopeda, i kuci smo intenzivno radili sa njim. Rezultati su bili vidljivi ubrzo. Danas ima 4. 5 godine i ne zatvara usta! Mada jos uvek idemo kod psihologa. Nema mesta panici samo treba raditi!