Sin za 1 mesec puni 18 god. Bivsa supruga,alkoholicarka,ga je toliko zatrovala, da je on veoma agresivan.Na nju je hteo fizicki da nasrne ali nije uspeo da razvali vrata.Socijalni rad ne zna za ovakav slucaj. Gde i kome vise da se obratim, on nece da saradjuje. S postovanjem

    Odgovoreno: 10. 08. 2008.
    • U slučajevima nasilnog ponašanja i nesardnje osobe da dobrovoljno ode na lekarski pregled, obaveštava se policija i služba hitne pomoći, uz čiju asistenciju se osoba odvodi na pregled. Svakako, ukoliko smatrate da možete svojim uticajem pomoći da se važem sinu pruži psihijatrijska pomoć, taj uticaj iskoristite onda kada je otpor najmanji. Ukoliko živi sa majkom koja je obolela od alkoholizma, pomoć j svakako potrebna i njemu, ali i njoj. Ukoliko njih dvoje jedno drugom utiču na razvoj bilo kakvih simptoma, pitanje je kakva je korist pomoći samo jednom? U centrima za socijalnmi rad imaju iskustva sa ovakvim teškim porodičnim situacijama i verujem da uz njihovu aktivanu timsku saradnju i uključenje drugih institucija (psihijatra, porodičnog savetnika, policije, suda) ponašanje članova porodice može biti značajno drugačije.