Molila bih vas da mi kazete nesto o ovaoj bolesti .Od moje drugarice sin ima tu vrstu bolesti.Prvo je poceo da zmirka pa da prica neke reci pa da vristi,to su samo neki detalji sto radi ,nemogu da se setim svih.To radi vec 3 ili 4 god , i uvek nesto novo.Dali znate nesto o toj vrsti bolesti, sta da radi ,doktori kazu da ce ga proci ali kad .Oni se puno sekiraju plase se da mu to neostane ceo zivot, kao sto smo culi i to je moguce.Pije neke lekove za smirenje ali nista nepomaze .Sta da rade.Dali postoji neki lek , on ide na neke terapije ali i to nista nepomaze.Molim vas ako znate nesto odgovorite mi. HVALA

    Odgovoreno: 04. 03. 2007.

    • Na zalost ne mogu vam reci mnogo, jer ako bih na osnovu dobijenih podataka davao misljenje, to bi bilo nagadjanje, a ako bih nagadjao, onda ne bih dao precizan odgovor. Ali imam predlog. Neka se roditelji jave i daju konkretnije podatke o pocetku problema, kako izgledaju pokreti, sta govori, duzini trajanja problema, kada izgleda bolje, a kada gore, o lekovima koje dete koristi ili da se jave decjem psihijatru licno.. Obzirom da problem traje 3-4 godine, radi se o hronicnom stanju koje svakako treba da sagleda strucnjak koji se bavi razvojnim smetnjama, pogotovo sto naslucujem da se radi o kombinaciji treptanja (hronicni motorni tik) i glasovnog tika sto moze biti jedna specificna smetnja koja zasluzuje medicinsko pracenje, ali svakako ne i prognoziranje ishoda.