Postovani doktore,ja imam brata rodjenog 6.3.2002 god.On je jedno veoma pametno dete,ali je isto tako i lenjo.Njegov problem je u izgovaranju pojedinih slova.Logoped ga je naucio da ih pravilno izgovori,ali on ih pri komuniciranju sa drugim osobama ne izgovara pravilno.Ja bih vas zamolio da mi kazete na koji nacin da ga nateramo da slova pravilno izgovara?

    Odgovoreno: 28. 07. 2008.
    • Cenjeni gospodine, lenje osobe se lako pretvaraju u vredne i zainteresovane ako im se "uključi pravo dugme", odnosno ako se motivišu da urade ono što se od njih traži. Potrebno je da tvoji roditelji naprave spisak bratovih želja, da procene koje su realne i i ostvarljive i da se sa bratom dogovore kojim će redosledom dobijati stvari koje su mu potrebne ukoliko ispuni svoje obaveze među kojima će biti i pravilno i razumljivo izgovaranje glasova i reči. Želje se ispunjavaju po zasluzi