Imam 15 godina i sada bi trebalo da krenem u srednju skolu.U osnovnoj skoli sam imala dosta drugarica i drugara,ali van skole ne bas mnogo.Imam taj problem da ne dopustam ljudima da mi se priblize i nikada se necu obratiti prva nekome,ako se ta osoba prvo ne obrati meni i pokusa da ostvari neki kontakt.Inace nisam mnogo stidjiva osoba,ali ne znam kako da ovo prevazidjem i sama ostvarim neki kontakt...Posto ipak krecem u srednju skolu...

    Odgovoreno: 17. 07. 2008.
    • Nisi mi napisala šta želiš da ti odgovorim. Ako pretpostavim da bi pitanje moglo biti: "Kako da prevaziđem ovu svoju osobinu", moj odgovor bi bio - upornim vežbanjem. Kako si naučila ponašanje da je obratiti se prvi po nečemu opsano, neprikladno, neprihvatljivo? Odgovor ne mora biti lako uočljiv, ali se o tome možeš pitati, a pogotovo čiji su stavovi najviše uticali da ih i ti prihvatiš kao pavilo. Ali ako želiš da se oslobodiš te navike, potrebno je da hrabro počneš da vežbaš novu. Kao i svaki početak, biće teško i trapavo, ali ne moraš početi sama, ako već imaš puno drugarica u školi, koje možeš pozajmiti i van škole. Što više budeš vežbala, bićeš i sve spretnija.