Postovani, imam cerkicu od 3god i 3meseca. Normalno se razvija i naravno vrlo je pametna, ali u zadnje vreme, a ima tome vec vise od mesec dana budi se nocu i nece da nastavi da spava. Nema pravila kada i u koliko sati se budi, ali kada se probudi stalno ponavlja kako ona ne zna da spava. Spavamo u istoj sobi i njen krevetac je odmah uz nas krevet. Skoro uvek u toku noci trazi da joj pricamo price ili pevamo pesmice iako je to cesto ne uspava. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 18. 07. 2008.
    • Poštovana, bihejvioralna pravila kažu da u tim trenucima ne trebate sa njom da vodite nikakave tazgovore, niti da komentarišete njene izjave. Ukoliko to radite ne treba biti duže od jednog minuta i jedini komentar koji ćete ponavljati je da je vreme za spavanje. Ukoliko tvrdi da ne zna da zaspi, kažite joj da se ne trudi da zaspi već da leži i odmara (jer je vreme za odmor i spavanje)- Pričanje i pevanje nekoga uspavljuju, ali je logično i da razbuđuju što je suprotno od željenog ponašanja. Ono što ponekad uspeva, daje nadu da će svakog sledećeg puta uspeti (zato smo i sujeverna bića koja igraju loto i razne prognoze). Treba i voditi računa o dnevnom spavanju koje ne bi trebalo da bude duže od 3 sata. Srdačan pozdrav