> OTAC SAM 13g DJECAKA KOI IMA TIKOVE U RAZNIM OBLICIMA PRVO JE BILO ZMIRKANJE PA JE PRESTO POSLE TOGA ZABACIVANJEM RAMENOM PA JE I TO PRESTO E SADA DRMA GLAVOM TO JE SVE POCELO POSLE NASEG ODMORA KADA JE VIDIO PUNU MASU TURISTA BOJECI SE DA MU SE MLADI BRAT NE IZGUBI MOJE PITANJE DALI TO SE MOZE DOBITI OD SOKA TJ. STRESA. BILI SMO U AUSTIJI TJ.GDJE ZIVIMO KOD DJECIJEG PSIHOLOGA .ON NAM JE REKAO DA JE TO DJECIJA RUZNA NAVIKA KOJA CE BITI PA PROCI MEDUTIM TO TRAJE VEC 6 GOD. MOLIMO VAS ZA POMOC GDJE DA SE OBRATIMO I IMALI LIJEKA ZA TO UNAPRIJED HVALA

    Odgovoreno: 14. 07. 2008.
    • Poštovani, pregled dečijeg psihologa je koristan ali ne i dovoljan pregled deteta. Potrebno je da dete pregleda dečji psihijatar da bi isključio probleme koji mogu biti nepsihološke prirode. Savetujem vam da kontaktirate dr. Leonhard Thun-Hohenstein iz Salzburga, (Christian Doppler Klinik, Tel. +43-662-4483 4511, e-mail: L.Thun-Hohenstein@salk.at) koji će vas informisati kom dečjem psihijatru možete da se obratite u gradu u kome živite. Najverovatnije se radi o hroničnom tik poremećaju, a lekar će vam dati informacije i naučiti dečaka elementima tzv. terapijskog HRT programa za tretman tikova. Srdačno