Postavljam pitanje u vezi sina koji će će za mesec dana napuniti 5 godina. Sa 4 godine, tj. U martu 2009. God. Mu je eeg pokazao da ima bilateralne-epileptoformne paroksizme. U tiršovoj je dobio lek eftil da pije 2 puta dnevno po 200ml. Lek koristi redovno. Sin je trapav, lošije motorike (ne ume da se obuče, da sam obavi fiziološke potrebe, da jede kašikom) . Priča solidno, mada ne izgovara pravilno neka slova l, r, s. Problem je i sa njegovom pažnjom, to jest ne želi da se duže bavi organizovanom aktivnošću (odbija da uradi zadato: npr. Da broji iako zna) . Radio je sa logopedom nekoliko meseci i vodila sam ga na vežbe u rh zavod ''selters'' u mladenovcu. Pitanje: da li je njegovo stanje izlečivo (eeg u septembru 2009. God. Je dosta bolji od martovskog) i koja ustanova je za njega najbolja (za poboljšanje fine, grube motorike, govora, pažnje) kako bi za dve i po godine bio sposoban da krene u školu?

    Odgovoreno: 13. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Nisam dečji neurolog pa samim tili nije uputno da dajem procene i prognoze, ali ono što mogu da kažem da povoljno reagovanje na eftil ukazuje da treba nastaviti sa terapijom. A indikovan je rad sa edukovanim reedukatorom psihomotorike, obično je to defektolog, ukoliko nema nekih kontraindikacija (a to će vam reći lekar iz tiršove, verujem da je to prof dimitrijević ili doc. Bogićević) .