Imam sina od 11 godina.U poslednje vreme,posebno u zadnjih mesec dana,poceo je da pokazuje strasnu nervozu,da udara vratima i lomi stvari po stanu.Odbija da uci i obavlja sve druge obaveze,cak i da ide u skolu,ali u skoli je dobar i miran.Kako da zaustavim tu njegovu agresiju? Cula sam i za "neurofitbek",mozete li da mi objasnite sta je to i u koje svrhe se koristi?

    Odgovoreno: 25. 05. 2008.
    • Neurofidbek nije procedura indikovana u tretmanu buntovnog ponašanja, pogotovo ako se ono ispoljava selektivno, u kućnom okruženju. Dakle, zaboravite neurofidbek, a predalažem da počnete sa pregovorima o poštovanju kućnog reda (kao i poštovanju školskog reda i pravila), kao i konsekvecama kršenja istog. Naravno, treba imati na umu da poštovanje pravila i ličnosti podrazumeva da oni koji traže poštovanje se ponašanju na način kojim se to poštovanje zadobija. Srdačno