Imam blizance koji su rođeni u 33. Oj nedelji i na rođenju, mlađi, je imao hie. To je praćeno od strane pedijatra i to se vremenom povuklo. Dete je prohodalo u dvanajestom mesecu, ali je kasnije progovorilo, u odnosu na drugog blizanca. Motorika mu je odlična, al mi se čini da psihički zaostaje za bratom. Sa dve ipo godine je imao febrilne konvulzije, i od tada promene na eegu. U smislu konvulzivne spremnosti. Magnetna je bo, psihomotorno testiranje, koliko je on hteo da sarađuje, je takođe bilo ok. On sada ima 4 godine, ne mokri noću, zna sta hoće a sta neće, zna kako se zove, kako se zovu članovi porodice, odlično se snalazi na kompjuteru, hoda na rolerima bez pridržavanja. . . . . Ali imam utisak da zaboravlja, npr. Mesa boje i manji mu je fond reči u poređenju sa bratom blizancem. Ja ne mogu da budem objektivna jer ih poredim a oni su strašno različiti u svemu. Da li postoji neka adekvatna ustanova gde može da se odradi psihomotorno testiranje, privatno ili državno jer u mom gradu nema dečji neurolog i adekvatan kadr. Molim vas preporučite mi nekg lekara ili ustanovu i recite mi vaše mišljenje.

    Odgovoreno: 03. 01. 2010.

Komentari na pitanje: #48979

    • Draga mama, samo polako. Ja sam moje bliznakinje rodila u 36-toj. One su tako suprotne, ali više me nije strah. Imaju 13 godina. Jedna ima uredan eeg, pije eftil i vrlo dobar je đak na oruk. Imala je samo jedan napad u 4-toj godini. Druga nije imala napad, ima samo blage tikove. . Odličan je đak, uči sa lakoćom, naj dete na svetu! Jedna je plava, druga crna, jedna je vitka i jede samo povrće, druga je niska, popunjena i jeda samo meso. Jedna je torokuša, druga ćutljiva. . . Negujem različitosti i nikada ih ne upoređujem.