Postovani, iamam bebu od 1, 5 godinu, sa suprugom sam se razvela kada je beba imala 2 meseca, on zivi u inostranstvu i nismo u dobrim odnosima. Moje pitanje je kako ja bebi da objasnim da ne moze kod tate jer vec pita da ide kod njega zbog cega ja padam u veliku depresiju i kako to isto da objasnim i sa dve godine? Unapred zahvalna s' postovanjem jelena

    Odgovoreno: 25. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Detetu na uzrastu od 1, 5g i 2 g. Bitno je da bude makar sa jednom, emocionalno stabilnom, dostupnom, osobom osetljivom na signale deteta kako bi se ono razvilo emocionalno. Objašnjavati detetu o tome gde mu je tata i zašto nije tu je besmisleno jer deca nemaju kognitivne sposobnosti da razumeju takve priče. Ali deca mogu telesno doživeti patnju najbliže osobe, zato je mnogo bitnije kako se vi osećate (i šta radite) nego da li je tata tu ili ne.