Decak 4. 5 god, sa dgf84 in obs. Na logopedskom tretmanu duzi vremenski period, na dijeti bez glutena i kazeina posto je utvrdjena intolerancija na pomenute. Na testovima krvi i urina koji su slati u jednu americku laboratoriju utvrdjeno poviseno olovo, oksidativno ostecenje dna. Prisustvo teskih metala potvrdjeno je i prilikom pregleda zive kapi krvi darkfild metodom. Moje piatnje je na koji nacin je moguce u zemlji srbiji, i gde sprovesti detoksikaciju (helaciju) , posto nam je poznato na sta sve povisena koncentracija olova moze da utice, kao i ne tako jednostavna eliminacija olova iz ortganizma. S`postovanjem

    Odgovoreno: 03. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Da, dobro pitanje. Povišenje olova u krvi kod dece sa dg f84 može biti zbog povišenog unosa (manje verovatno ali ga treba isključiti) i zbog problema eliminacije teških metala (više verovatno zbog problema funkcije sulfata u organizmu i mehanizama otklanjanja teških metala) . Helacija uz pomoć špreparata dmsa se kod nas ne radiu rutinski i malo je stručnjaka koji to čine bez "tvrdih" indikacija, a pogotovo to ne rade d. Psihijatri. Savetujem da potražite konsultaciju pedijatra-hematologa jer oni imaju iskustva u toj preceduri jer postoje bolesti gde se to čini zbog zadržavanja gvožđa, bakra i drugih teških metala, pa to za njih nije strana procedura i mogu je dobro kontrolisati ukoliko smatraju da je potrebno to učiniti. Naravno, ja preporučujem i druge protokole suplementacije i poganja mehzanizama koji inače u organizmu trebaju da funkcionišu kao čistači štetnih teških metala.