Zovem se iva i imam 13 godina. Zaljubljena sam u jednog decka koji ima 20 godina. Da li sam ja normalna? Upoznala sam ga u skoli kada sam imala cas francuskog i on je usao da poseti njegovu razrednu tj nastavnicu francuskog. Nisam obracala paznju. Ali posle nekog vremena dok sam bila napolju sa drugaricom stalno sam ga vidjala i odjednom se zaljubila. Ne znam sta me je privuklo jer on i nije nesto lep ali mi je simpatican. On me stalno prati sa jednim njegovim drugom i pravi se vazan. Uvek kad prodje pored mene gleda me a ja mu se nasmejem. Meni drugarica kazem da to ne radim jer mogu uci u veliki problem da ce on mene da smuva. I kaze mi da me rati samo da bi me uhvatio za seks. Ja u to neverujem. Ne lici mi na ludaka ili narkomana da zeli nesto da mi uradi to bi uradio odmah. Jedino sto me nervira kod njega je sto se druzi sa nevaspitanim drustvom koje pusi i psuje. Molim vas pomozite mi jer nemam kome da se obratim pogotov ne roditeljima jer ce me ubiti. Hvala!

    Odgovoreno: 03. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Biti zaljublejn nije kažnjivo, a ni štetno. Ali u ovom slučaju, nije pametno baš slediti svoja osećanja do kraja, jer za tog dečaka mogu iskrsnuti veliki problemi zbog zavođenja maloletnice, a za tebe ukoliko bi se drugi uključili u vaš odnos, a što je i njihova obaveza. Ustvari, sa 13 godina je rano i prilično komplikovano započinjati ljubavni život jer ni telo ni psiha nisu spremni za tako jaka osećanja, a za seks pogotovo. Ni njegovo društvo ne obećava fino ponašanje, jer obično važi da sa kim si takav si