Dete je rodjeno 03. 12. 2006 i u 2. 5 god. Je dijagnostikovan autizam. Koristi dijetu-poseban nacin ishrane jer su u americi uradjene analize krvi, hromozoma, intolerancije na hranu. Da li bi u njegovom slucaju pomoglo lecelje pored svega postojeceg i hiperbaricna komora. Pozdrav

    Odgovoreno: 26. 10. 2009.
    • Poštovani,
      U slučaju autizma, analize koje ste uradili su od velike pomoći u razumevanju problema sa kojim se dete suočava kao i za dalje smernice u terapiji. Hiperbarična komora je korisna iz najmanje dva razloga, prvi važniji jer povećanje oncetracije kiseonika značajno utiče na regulisanje crevne flore uništavanjem aerobnih) štetnih) bakterija u crevima, a kratkoročni efekat ima na poboljšanje oksigenacije mozga. Međutim, svakako da je pre toga potrebno da se posavetujete sa lekarom koji prati vaše dete (pretpostavljam da je u pitanju dr milijana selaković) i da isključivo sa njom u dogovoru dete uključujete u dalji tretman bilo kojom od alternativnih metoda. U terapiji autizma postoji mnoštvo predloženih intervencija, ali što jednom detetu može koristit drugome može štetiti i zato je najbolje ne lutati od jednog do drugog metoda samo zato štio je nekome koristilo, već ako već imate pouzdanog lekara, sa njim se trebate i konsultovati.