Postovani, htio sam da pitam da li osobe koje pate od napada panike mogu da se uspjesno skoluju, ukoliko ne potraze strucnu pomoc????

    Odgovoreno: 22. 09. 2009.

Komentari na pitanje: #38618

    • Dr Miodrag Stankovic 01. 10. 2009.

      Poštovani, osnovni terapijski princip je da lečenje traje dok simptomi postoje. Uzimanje tableta 5 dana a zatim po potrebi bez kontrolnog pregleda i evaluacije učinka propisane terapije ne liči ni na jedan doktrinarni pristup meni poznat. Potrebno je najmanje 3 dana da lek dostigne nivo u krvi koji neće oscilovati bitno i time izazivati neželjene posledice kao što je pospanost i konfuznost. Ako vam i posle toga terapija smeta, potrebno je napraviti korekciju terapije ili promenu leka. Svakako posetite svog lekara i još jednom obrazložite svoje simptome i ukažite na dejstvo leka, ali i pitajte koji su još metodi terapije dostupni i preporučljivi. Srdačan pozdrav

    • Zelim da Vam zahvalim na Vasem odgovoru. Bio sam kod doktora i on mi je propisao tbl Xanax 2,5mg, ali od tih tableta mi se samo spava. Rekao mi je da pijem 5 dana 2x1, a poslije po potrebi. Meni se od tih tableta samo spava, ali i dalje osjecam neki strah.   Popio sam do sada oko 20 tableta. Mislim da mi je dijagnoza bila F-40, nisam siguran. Ne znam da li bih i dalje trebao da pijem ove tablete ili da prestanem, sta vi mislite?? Ja cu se svakako obratiti svome doktoru, ali zelim cuti vase misljenje!!! Pozdrav