Želeo bih da znam da li aspergerov sindrom ima neke veze sa genetskim nasleđem ili je u pitanju nešto drugo. Hvala unapred

    Odgovoreno: 21. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Za sada nije otkriven gen za aspergerov sindrom. Nisu otkriveni ni drugi uzroci koji dovode do pojave aspergerovog sindroma, ali ima dosta pretpostavki o mogućim uzrocima. Po pitanju genetike spekuliše se da ona ima određenog uticaja jer je jasno da se aspergerov sindrom javlja u familijama i da se ispoljava u veoma blagoj ili klinički izraženoj formi, ali nasleđivanje nije u potpunosti naučno sagledano i ne postoji neka tačna i validna statistika o tome.