Poštovani,
    Imam dečaka od 3.5 godine koji je počeo da žmirka od pre nedelju dve dana, u početku jako retko jedva primetno a kada smo mi počeli da komentarišemo i pričamo više o tome, žmirkanje se inteziviralo. Interesuje me šta uzrokuje to žmirkanje i kako ga otkloniti, kome da se obratimo.
    Unapred zahvalna na odgovoru, Biljana.

    Odgovoreno: 27. 07. 2009.
    • Poštovana,
      U tom uzrastu, žmirkanje je prolazna pojava i roditelji mogu pomoći na dva načina: prvi, da postane stalna pojava (što čine češće svojim intervencijama i opomenama) i drugi, da pomognu da ostane prolazna pojava (konsultovanjem prvo sa očćnim lekarom i zapažanjem svih drugih stvari koje mogu da utiču na pojavu žmirkanja osim primećivanja samog žmirkanja). Dakle, oni lekar i bez komentara detetu.
      Pozdrav.