Poštovani,
    Imam 17 godina. Već duže vreme osećam neke emocije jakog intenziteta prema starijem ali oženjenom čoveku. U početku mi je to prijalo, ali sad to počinje da mi smeta. Volela bih da ga prebolim, jer ja nikad ništa nisam imala sa njim, niti je on meni davao povoda, ali to je se javilo samo od sebe. Išla sam na razgovore kod stručnjaka, ali on mi je rekao da je to prvi korak ka patologiji. Zašto se to dešava meni? Kako sa tom navodnom ljubavi da se izborim? Kako da se ponašam u trenutku kad ga vidim, jer ja osećam lupanje srca, leptiriće u stomaku i itd.? Da li to može da se smiri lekovima? Koristila sam lorazepam i largactil (po preporuci psihijatra) međutim ništa.
    Šta da radim?

    Odgovoreno: 22. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Largaktil zbog "leptirića u stomaku"??? Korak ka patologiji? Kojoj patologiji? Prvi put sam u prilici da odgovarajući na pitanja komentar nekog kolege komentarišem kao najobičniju glupost ukoliko je zaista na ovaj način komentarisao Vaše ljubavne jade kako ste ih i meni izneli. Verujem da ćete prevazići Vašu platonsku povezanost prema oženjenom čoveku i svoje emocije orijentisati ka pristupačnijim muškarcima - uviđanje da se radi o neracionalnim očekivanjima i bespovratnom emocionalnom investiranju su prvi korak u realnijem sagledavanju šta činiti dalje. Drugi korak je susret sa onima koji mogu biti podjednako interesantni i simpatični a slobodni su i zainteresovani.