Poštovani,
    Htela sam da Vas zamolim da mi pomognete. Moj sin u Avgustu puni 4 godine. On je živahan, neumoran i bistar dečak ali jako slabo jede. Sada ima 101cm i 14 kg, borimo se oko svakog zalogaja. Ceo dan je aktivan i dešava se da uveče kada saspe tačno sat vremena posle uspavljivanja kreće da vrišti sa otvorenim očima, nešto nerazumljivo priča i to otprilike traje do 10 minuta. To se ne dešava svako veče ali je jako stresna situacija za sve nas u kući.
    Molim Vas za pomoć. Hvala

    Odgovoreno: 16. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Konflikt sa roditeljima, hiperaktivnost i suspektni noćni strahovi jesu povod da se obratite stručnjaku za ponašanje dece i roditelja (najbolje dečjem psihijatru). Treba napraviti razliku između ishrane i borbe oko hrane i moći sa roditeljima. Hiperaktivnost zahteva stručan tretman, a problemi spavanja ( parasomnia) zahteva i razdvajanje od drugih problema koji se javljaju tokom spavanja uz pomoć određenih pregleda (pre svih eeg) .