Poštovani,
    Moj sin će u Septembru napuniti 6 godina, zdrav je i aktivan, nema nikakvih hroničnih tegoba, alergija, naslednih predispozicija ni za kakve bolesti. Od malena nemirno spava, skoro 4 godine nije vezao pošteno celu noć, budio se da piški, bio žedan, plačljiv... Taman kada smo mislili da je to prestalo, počeo je da se budi 2, 3 puta mesečno i da plače u snu uz strašno drhtanje kao da preživljava neki san, ne budi se skroz, ali priča. Kada piški, to istog trenutka prestane, ali dok traje izgleda užasno stresno. Ovo se dešava poslednja 2 meseca, ponekad moram i 2 puta da ga odvedem u toalet dok se ne smiri, kao da ne ispiški sve. Trudimo se da pre spavanja isprazni bešiku, ali i pored toga ovo nam se događa. Rođen je carskim rezom, ako je to bitno. Da li je potrebno da radimo analize glave? Šta mi savetujete?
    Unapred, hvala.

    Odgovoreno: 14. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Savetujem Vam da se javite dečjem psihijatru zbog kompleksnosti opisa. Treba sagledati više dimenzija, pre svega spontano ponašanje dečaka u budnom stanju (da li je emocionalno funkcionisanje preko dana i dnevna motorna aktivnost u vezi sa problemo blokiranja paničnog emocionalnog i motornog ispoljavanja noću). Takođe, potrebno je sagledati u kakvoj je vezi noćno mokrenje sa noćnim strahom, odnosno da li se radi o povezanim pojavama ili ste vi pomogli da se napravi potpuno novi refleksni odgovor. Na kraju potrebno je da se uradi EEG snimanje u toku spavanja kako bi se i objektivno sagledalo električno funkconisanje mozga tokom spavanja.