Poštovani,
    Imam skoro 18 godina i imam nekih problema. Ja sam žensko, a shvatila sam negde oko 12 godina da mi se sviđaju ženske osobe. Sviđaju mi se i muške, ali više ženske. To još niko ne zna i ne smem nikom da se poverim. Da li je to bolest i kako to može prestati? I da li bih trebala otići kod nekog doktora i popričati ili nešto drugo? Jer ovo je za mene jako teška situacija i ja bih volela da to prestane.
    Unapred se zahvaljujem na savetu. Pozdrav

    Odgovoreno: 05. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Da li je bolest to što ti se sviđaju osobe oba pola? Nije bolest ukoliko ti nemaš ništa protiv toga i prihvataš da je to deo tvoje ličnosti, deo tebe. Ostvarivanje emocionalne veze i bliskosti nije povezana striktnost sa polom nego sa uzajamnim prihvatanjem, a ko sa kim ide u krevet je apsolutno privatna stvar ukoliko je to voljna odluka dve punoletne osobe. Tešku situaciju stvaraju drugi ljudi koji ne prihvataju različitosti, koji su kruti netolerantni i inače nezadovoljni svim i svačim, što ćeš vremenom i sama uvideti, ali neka ti to ne bude prepreka u ostvarivanju emocionalnih veza. Potreba za konsultaciju sa nekim psihologom ili psihijatrom može ostojati ako su misli, vizije o odnosu sa ženama za tebe neprihvatljive, nametnute, mučne ili ti se gade, a ne možeš da ih se oslobodiš i puno vremena tokom dana te muče. Od tvoje procene i sklonosti zavisi da li ćeš slobodnije krenuti u ostvarivanje nekog emocionalnog odnosa ili otići kod psihijatra na razgovor. Ukoliko si u Beogradu, preporučujem dr. Draganu Duišin iz instituta za psihijatriju u Pasterovoj.
      Pozdrav.