Poštovani
    Pre 2 mjeseca imao sam strašnu saobraćajnu nezgodu. Ta saobraćajna nezgoda uzrokovala mi je mnoge probleme u mom životu. Počeo sam svake noći da sanjam razne saobraćajne nesreće, svakodnevno razmišljam o tome i to mi donosi ogromnu nervozu. 10-ak dana posle te nesreće počelo je po koži glave da mi se pojavljuje nešto u vidu bubuljica. I neko veliko i izraženo crvenilo. To crvenilo je prvi put nestalo posle 3-4 dana. Ali se nakon 2 dana opet pojavilo. I ponovo nestalo nakon 3-4 dana. I tako se stalno vrti u krug. Nisam nikome govorio o tom crvenilu međutim, nedavno sam se sjetio da moj tata ima problema sa živcima i da se i njemu pojavljuje to crvenilo. Pa me zanima samo da li je to prouzrokovano na nervnoj bazi ili je to neki vid alergije? Biću vam zahvalan mnogo na odgovoru!

    Odgovoreno: 13. 06. 2009.
    • Poštovani,
      sve što se nabroali ukazuje da imate posttraumatsko stresno reagovanje (ili ranije nazivana "traumatska neuroza") čemu možete čitati i na internetu ukoliko ukucate ptsd, a pojava prolaznih crvenila po kožu ukazuje na inače veliku osetljivost vas kao ličnosti. Srećom sve je više stručnjaka koji znaju kvalifikovano da se efikasno izbora sa ovim problemom (ptsd), pre svega specifičnim bihejvioralnim tehnikama (emdr - desenzitizacija pokretima očiju) zbog čega je i potrebno da potražite takvog stručnjaka (psihologa ili psihijatra). Ukoliko takvog stručnjaka nema u vašoj okolini posavetuje se sa onima koji su uključeni u pružanje psiholiške i psihijatrijske pomoći o drugim vidovma terapije, a prvenstveno je važno regulisati spavanje. Važno je ne prepustiti da "vreme zaleči rane".