Postovani dr Stankovicu,  imam cerku od 5 godina, dete vrlo aktivno i inteligentno, u socijalnom  je  okruzenju svojih vrsnjaka od svoje 2.godine. Obzirom da zivimo i radimo  u  USA dete aktivno komunicira na dva jezika i to joj ne predstavlja  problem. problem je sto je vrlo agresivna u situacijama kada joj se  nesto  nedopusta iz naravno opravdanih razloga, udara, grebe, vristi itd.  Apsolutno joj je nebitno ko je osoba koja njoj u datom momentu  predstavlja problem.Sva prica-nemoj, to se ne radi i slicno nema efekta.  Batine se nikad nisu praktikovale ali moram priznati da sam u puno  situacija bila na ivici da ih uvedem.Ovdasnji lekari i vaspitaci to  apsolutno zanemaruju smatrajuci to problemom godista te odatle nemam  nikakvu saradnju.  problem je iz dana u dan sve veci, molim Vas ako mozete da mi uputite  savet kako da se ponasamo kao roditelji koji zele dete da upute na pravi  put,  unapred hvala,  s postovanjem,

    Odgovoreno: 01. 02. 2008.
    • Molim vas da u meniju "Zdravlje dece" potražite moje tekstove o principima  pozitivnog roditeljstva i modifikacije ponašanja dece. Tamo su dati  konkretni saveti za postupanje u konkretnim situacijam uz objašnjenja  zašto je takvo postupanje u interesu deteta i roditelja. Preporučane  metode, su prihvaćene u čitavom svetu, a njihova neefikasnost je obično  signal da fokus pažnje sa deteta treba pomeriti ka ponašanju roditelja.  Srećno