Dobro vece,doktore,htela bih da se licno vidim sa Vama,jer iskreno ako  pocnem da pisem neznam odakle da pocnem.Imam 27 godina i imala sam puno  ozbiljnih problema i proslosti,kao i sada i zamalo da napisem i u  buducnosti,kao da nesto slutim.Svi ti problemi doveli su me u takvu  zdravstvenu situaciju iz kojeneznam kako da izadjem a nemam kome da kaze  kako mi je tesko i zasto mi je tako tesko,a tako bih volela da se  oporavim i zivim normalno.Naime,radi o teskoj depresiji,koja je prerasla  u sizofreniju i opsesivno-kompulsivni-poremecaj.Puno sam citala o  bihejvioralno-kognitivnim terapijama i sve pohvale,iako neznam kakve su  te terapije i na cemu se zasnivaju,mislim da bi mi mi dobar psihijatar  preporucio tu vrstu terapije,jer nemogu vise da funkcionisem  normalno.Zivim 100km.od Nisa,ali nebitni dosla bih licno da na razgovor  pa vi procenite koja vrsta terapite je dobra za moje stanje,jer stvarno  iz dana u da i iz noci u noc mi je sve teze i teze,nemogu da jedem i  lose spavam,a to !  traje ngde od jula 2007.trajalo je i pre toga ali od tada aktivno,da je  postelo nepodnosljivo.  Molim Vas da mi je javite na moj mail da se dogovorimo o terminu ili mi  posaljite broj telefona pa ci Vas ja nazvati da se dogovorimo kada da  dodje,molim vas sto pre,jer stvarno bih volela da ponovo ako mogu da  kazem ovu rec ponovo da zivim normalno jer se i ne secam da sam nekada  tako zivela,a zivi mi se normalno,jer mene sitnice ispunjavaju.  Unapred zahvalna i uz veliko postovanje iskejujem Vas mail.

    Odgovoreno: 01. 02. 2008.
    • počastvovan sam vašim poverenjem da bih ja mogao da vam  pomognem. Možete me potražiti na Klinici za zaštitu mentalnog zdravlja u  Nišu, na Odeljenju za dečju i adolescentnu psihijatriju. Bez želje da  utičem na vašu konačnu odluku o izboru lekara, savtujem vam da obavite  konsultaciju sa psihijatrom u mestu stanovanja. Takođe, imajući u vidu da  ste vi odrasla osoba, a da je pretežno radim individiualnu terapiju sa  decom i adolescentima, bilo bi ispravnije obratiti se i psihijatru za  odrasle, a preporučujem dr Oliveru Žikić, takođe saradnika ovog sajta.  Ukoliko se i pored svega odlučite za mene, dobro došli.