Imam 19 godina i u poslednje vreme plašim se, ne znam ni sam čega?!
    Plašim se dok gutam hranu da ću se udaviti ili prestati da dišem, ili da ću poludeti..
    Živim u unutrašnjisti i planiram da studiram u Beogradu, ali plašim se..
    Plašim se i samoće da može da mi se desi nešto a da u blizini nema lekara, niti nekoga da mi pomogne..
    Odličan sam đak. Nisam išla kod lekara i molim Vas da mi pomognete..
    Hvala!

    Odgovoreno: 04. 04. 2009.
    • U toku adolescencije, nagle promene emocionalnog stanja, raspolođenja, razmišljanja, aktivnosti nisu ništa novo niti čudno, ali ukoliko dugo traje određeno stanje koje preplavljuje strahom, ometa razmišljanje, pravljenje planova, uopšte funkcionisanje, to predstavlja znak da je vreme da se bez stidljivosti potraži pomoć u prevazilaženju takvog kriznog stanja, što često bude u formi razgovora sa adolescentnim ili odraslim psihijatrom.
      PozZz