Poštovani,
    imam sina od 15 meseci i mislim da je zamenio, ako je to mogćue, ko mu je majka.
    Živim sa mužem i sinom u stanu, sa muževim roditeljima i sestrom. Ona je vaspitač i jako dobro ume sa decom. Ima dugogodišnje iskustvo, dok je meni prvo dete i u početku sam bila vrlo nesikusna. Takođe nisam pričljiva kao ona i detetu je daleko zanimljivija od mene. Sada kad već tri meseca radim on je po ceo dan sa babom i tetkom i uveče kad dođem uspevam da se poigram sa njim pola sata i on ode do tetkinih vrata i plače ako mu ne otvorim. Ako smo obe pored njega, gledaće u nju i sa njom komunicirati. Moram da napomenem da ga nisam dojila posle tri meseca (da ne objašnjavam razloge).
    Kako takvo dete zna ko mu je majka i da li će mu tetka uvek biti veći autoritet od mene?
    Šta mogu da uradim osim da se odselim?

    Odgovoreno: 04. 04. 2009.
    • Poštovana,
      kamo sreće da i ostale majke imaju tu privilegiju da imaju takvu fizičku i emocionalnu pomoć u brizi oko deteta. Selidba samo zbog toga je Vaš način razrešenja rivaliteta koji razvijate sa drugim ženama u porodici umesto da bude povod za osamostaljivanje porodice. To umesto da pomogne, biće samo povod za pogoršanje odnosa a ne za napredak porodice, a dete će biti lišeno osoba koje očigledno lepo prihvata. Umesto toga, bolje rešenje Vam je da muževljevu sestru zamolite da vam pokaže kako ona uspeva sa decom, šta je primetila kod Vašeg deteta da je motivišuće. Drugim rečima, da joj odate priznanje što je prihvatila i zauzela se u toj meri da Vam pomogne i olakša brigu oko deteta koje svakako neće moći da pogreši u životu ko mu je majka.
      Srdačno