Poštovani,
    molim Vas za savet ili pomoć. Moj problem je što sam homosekualac.  Zaljubio sam se i bio u vezi sa dečkom koji je tri godine mlađi od mene. On je 85-to godište. Bili smo zajedno 6 meseci, a onda me je prevario sa svojim bivšim. Sa njim je bio u vezi tri godine. Bio mu je  prvi dečko. Njegov bivši  je psihopata, jer ga je te tri godine kontrolisao. Nisu nigde izlazili, razveden je, ima ćerku.  Dok su bili u vezi varao ga je sa nekim klincima, sada je u zatvoru. Ne zna ni sam zašto me je prevario, tako mi je rekao.  Razlog nije bitan, ja sam mu sve oprostio. Nismo zajedno tri meseca, kaže treba mu vremena da razmisli i da sredi svoja osećanja.  Ok. Sada posle tri meseca kaže da oseća prema meni nešto, da mu je sa mnom bilo prelepo.  Izlazili smo, putovali, i pružio sam mu svašta lepoga za šest meseci što sa ovim nije imao za tri godine. Kako od jedamput da pukne nešto što je bilo idealno? Šta da radim, samo mislim o njemu? Mnogo mi nedostaje, volim ga i pomišljam da nemam sreće u životu i ljubavi pa bi bilo dobro da se pozdravim sa životom! On još razmislja a ja ne mogu više da čekam. Čekam tri meseca! Molim Vas pomozite mi! Nadam se vašem odgovoru!
     Pozdrav!

    Odgovoreno: 05. 03. 2009.
    • Poštovani,
       ljubav je slepa bilo da se radi o homo ili heteroseksualnom odnosu. Verujem da vam je dosadilo čekanje, jer su prošli razumni rokovi za emocionalno izjašnjavanje vašeg bivšeg partnera. Predlažem da prvo sebi, a posle i njemu postavite rok za iskazivanje odluke. Vaša patnja je potpuno razumljiva, jer davanje i primanje ljubavi ne može da čeka, imajući u vidu da je vezivanje za druge naša najveća zavisnost. Nekada patimo jer naše davanje nije srazmerno dobijanju ili jednostavno iscrpljuje. Zato se i kaže da je ljubav slepa. Međutim, ako ste gledali film \"Američka lepota\" postoji sekvenca gde jedan od glumaca posmatra kako kovitlac nosi plastičnu kesu i to snima kao remek delo lepote.  Kaže da je toliko ljubavi na ovome svetu, samo treba odvojiti pogled od onoga što nas zaslepljuje.
       Srdačno