Postovani,
    moje dete ima 6.godina problem koji me zabrinjava je skripanje zubima u toku spavanja, to traje jos od prvih zubica.Zanima me da li je skripanje zubima psiholoski problem i kako se leci?
    Unapred zahvalna zabrinuta majka.

    Odgovoreno: 28. 02. 2009.
    • Škripanje zubima u toku noći naziva se bruksizam i o tome možete čitati na internet stranicama. Za sada se ne zna tačan uzrok ove pojave, a udeo psiholoških faktora može postojati prvenstveno aktuelnih životnih događanja. Smatra se da bruksizam kod najvećeg broja dece spontano iščezava do kraja detinjstva i početkom puberteta. Potrebna je konsultacija stomatologa da bi se sagledali anatomski odnosi vilice i zaštita zubne gleđi. Srdačno