Molim Vas, da li se homoseksualizam leči? Imam rodjaka u porodici koji ima 18 god i koji nam je pre 10 dana rekao da ima vezu sa muskarcem. Inače, odrastao je samo sa majkom koja je invalid, i od perioda adelescencije pokazuje sklonosti ka nekim stvarima tipa manekenstva, bez interesovanja za sport itd. Ja sam njegovu "feminiziranost" koja se po meni manifestovala po hodu, načinu sedenja, držanja cigarete..primetio još odavno i uporno pričao da je pitanje trenutka kad će se ovo i desiti. Interesuje me da li postoji mogućnost lecenja i preusmeravanja tih sklonosti ka istom polu i ako postoji naravno njegova želja da to promeni kome da se obratimo.
    Hvala vam najlepše.

    Odgovoreno: 21. 02. 2009.
    • Homoseksualizam već 35 godina ne spada u mentalne poroemećaje i leči se isključivo ako je simptom neke druge bolesti (npr. kompulzivnog poremećaja). Sa druge strane, ukoliko osoba i želi da promeni seksualnu orijentacije dovoljno je da počne da se ponaša u skladu sa "pravom" seksualnom orijentacijom. Ko sa kim dobrovoljno ide u krevet, stvar je svake punoletne osobe, a ne domen psihijatrijskog lečenja. Srdačno